12.05.2022 16:00 3 WH/Pomorska Policja

Przyjechał samochodem po piwo – miał ponad 3 promile

Fot. Pomorska Policja

Rano przyjechał do sklepu spożywczego po piwo. Jeden z przechodniów zauważył, że jest pijany i powiadomił policję. Wyszło na jaw, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W środę (11 maja) przed godziną 10:00 patrol grupy speed odebrał zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów w rejonie Górek Zachodnich jest mężczyzna, który kierował samochodem po pijanemu.

Policjanci natychmiast pojechali miejsce, wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego trzeźwość. Szybko okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci rozmawiali też ze świadkiem, który potwierdził, że mężczyzna kierował chwilę wcześniej samochodem – informują pomorscy policjanci. - Podejrzewał, że jest pijany, zaalarmował policjantów i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę.

Mundurowi sprawdzili nagranie z kamer i zabezpieczyli jako dowód w sprawie. 31-latek tłumaczył, że do sklepu przyjechał po piwo. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Grożą mu za to 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna czy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24