18.05.2022 12:30 1 WH/gdynia.pl

Rekordowy wycieczkowiec w Gdyni

Źródło: gdynia.pl

330 metrów długości miał wycieczkowiec, który wpłynął do portu w Gdyni. Tym samym jednostka Sky Princess pobiła rekord wielkości statku wycieczkowego. W tym sezonie jeszcze dwa razy odwiedzi Gdynię.

We wtorek (17 maja) przed godziną 9:00 do portu wpłynął Sky Princess - jeden z najnowszych cruiserów renomowanego operatora Princess Cruises. 330-metrowa jednostka składa się z 19 pokładów, 1780 kabin, a większość jest z balkonami. Jest w stanie pomieścić ponad 3,5 tysiąca pasażerów oraz 2 tysiące członków załogi.

Dzięki temu pobito rekord z 2019 roku, kiedy do Gdyni przypłynął Norwegian Getaway, mierzący przeszło 325 metrów. Sky Princess mierzy 330 metrów.

Z jakich atrakcji goście jednostki mogą korzystać na pokładzie? Multimedialne widowiska w parku fontann, pokazy filmowe, taras spacerowy z widokiem na morze, restauracje, butiki, kawiarnie, spa i odkryte baseny, kluby dla dzieci oraz obiekty sportowe – na nudę nie ma tu miejsca – informuje portal gdynia.pl. - Sky Princess przypłynęła do Gdyni prosto z brytyjskiego portu w Southampton. Wycieczkowiec rozpoczął tam rejs obejmujący Europę Północną. Harmonogram jest bardzo napięty, toteż jednostka opuści miasto z morza i marzeń jeszcze tego samego dnia wieczorem. Jednak wycieczkowiec w tym sezonie jeszcze dwukrotnie odwiedzi Gdynię. Zgodnie z terminarzem portu będzie to miało miejsce 20 lipca oraz 6 września.

Źródło: gdynia.pl Źródło: gdynia.pl Źródło: gdynia.pl Źródło: gdynia.pl

Pełen rozkład zawinięć wycieczkowców można sprawdzić na tej stronie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24