24.05.2022 15:00 1 AB/rumia.eu

Najstarszy chór mieszany w powiecie obchodzi swoje 100-lecie

źródło: rumia.eu

W niedzielę (5 czerwca) o godzinie 17:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi odbędzie się koncert polskiej muzyki filmowej. Na scenie wystąpi ponad 100 osób i wybrzmią utwory m.in. Wojciecha Killara czy Krzesimira Dębskiego.

Chór św. Cecylii w Rumi obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji wystąpi z gwiazdami międzynarodowych scen muzycznych na zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022.

W niedzielę 5 czerwca o godzinie 17:00 widzowie będą mogli być częścią niezwykłej uczty muzyczno-duchowej w przepięknych wnętrzach neorenesansowego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. W tej ponad 100-letniej przestrzeni wybrzmią utwory Wojciecha Kilara oraz Krzesimira Dębskiego, m.in. z takich filmów jak: „Pan Tadeusz”, „Dziewiąte Wrota”, „Ogniem i Mieczem” czy „Portret damy” - czytamy na portalu rumia.eu.

źródło: rumia.eu

Do 100-osobowego zespołu, na scenie dołączą m.in. Edyta Piasecka i ARTur Moon. Jednym z punktów kulminacyjnych koncertów będzie wspólne wykonanie kompozycji Moon’a pt. „Niebiańska Droga”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Krzysztof Brzozowski, który obchodzi 25-lecie pracy artystycznej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24