25.05.2022 09:00 0 PM/UG Szemud

Przebudowane skrzyżowanie w Łebnie. W Bojanie staną fotoradary?

Fot. UG Szemud

Przebudowano niebezpieczne skrzyżowanie ulic Kartuskiej oraz Szkolnej w Łebnie. Jak mówią samorządowcy to ważna inwestycja, ponieważ w pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa i Kościół pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Oprócz tego jak informuje gmina jest zielone światło dla postawienia fotoradarów w Bojanie.

Fot. UG Szemud Fot. UG Szemud Fot. UG Szemud

W tym miejscu kompleksowo przebudowujemy układ dróg. W ramach całego projektu powstanie również przejście dwuetapowe oraz światła zatrzymujące ruch.

W ziemi została przygotowana instalacja pod sygnalizację świetlną. Przypominamy, że całe zadanie kosztuje nas blisko 1,4 mln zł z czego 400 tysięcy złotych udało się pozyskać z dofinansowania rządowego na poprawę bezpieczeństwa drogowego - informuje na swoim Fecebooku gmina Szemud.

Nie tylko w Łebnie zwiększamy bezpieczeństwo drogowe. Kolejnym ważnym punktem w gminie Szemud jest Bojano.

Przez wiele lat urząd wraz z wójtem, radnymi oraz mieszkańcami apelował o poprawę bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej 218 czyli ulicy Wybickiego, aby zainstalować sygnalizacje świetlną z tak zwanym czerwonym za karę. Rozmowy z zarządcą drogi niestety skutkowały tylko wprowadzeniem na tym odcinku ograniczenia do 40 km/h oraz wprowadzeniem prawie na całości ulicy Wybickiego zakazu wyprzedzania. Oczekiwania mieszkańców były jednak większe - informuje gmina.

Gmina składała również wnioski o inne rozwiązania. Wiemy już, że jest zielone światło Zarządu Dróg Wojewódzkich dla fotoradarów, które są na końcowej fazie projektowania.

Oprócz tego w planach jest instalacja sygnalizacji świetlnej w Bojanie i w Karczemkach na skrzyżowaniu z ulicą Oliwską.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24