25.05.2022 14:30 0 WH

Uczniowie z PZKS odwiedzili Pałac Prezydencki

Fot. Powiat wejherowski/Facebook

Wychowankowie z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie w towarzystwie pedagogów i starosty Gabrieli Lisius spotkali się z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą.

Fot. Powiat wejherowski/Facebook Fot. Powiat wejherowski/Facebook Fot. Powiat wejherowski/Facebook Fot. Powiat wejherowski/Facebook Fot. Powiat wejherowski/Facebook Fot. Powiat wejherowski/Facebook Fot. Powiat wejherowski/Facebook

Uczniowie PZKS z Wejherowa wybrali się do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Uczniowie chętnie opowiadali o nauce, zajęciach w szkole, zbliżających się egzaminach, wymarzonych kierunkach dalszego kształcenia i planach na przyszłość. Młodzi ludzie podzielili się z pierwszą damą swoimi doświadczeniami z zagranicznych praktyk, chętnie mówili o planach wakacyjnych i miejscach, które chcieliby odwiedzić. Podczas spotkania rozmawiano również o sporcie, fotografii i obowiązkach jakie spoczywają na pierwszej damie – informują urzędnicy.

Rozmawiano o postępach i osiągnięciach wychowanków. Opiekunowie opowiedzieli o rozpoczynającej się wkrótce budowie nowego budynku ośrodka.

Zobacz także: ‘Marzenia staną się rzeczywistością’. Powstanie nowy budynek i winda

Bardzo się cieszymy, że małżonka prezydenta RP cały czas interesuje się losami naszych wychowanków i dalszym rozwojem powiatowej placówki – wyjaśnia starosta wejherowski Gabriela Lisius, która towarzyszyła młodzieży.

To drugie spotkanie pierwszej damy z wychowankami PZKS. Dwa lata wcześniej, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła placówkę w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24