30.05.2022 13:30 32 WH/KPP Puck

Stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znak – miał zakaz kierowania

W Leśniewie motocyklista stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i uderzył w znak. Śmigłowiec LPR zabrał mężczyznę do szpitala, jego stan jest poważny. Policjanci ustalili, że 27-latek ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W niedzielę (29 maja) około godziny 5:20 służby zostały poinformowane o wypadku z udziałem motocyklisty w Leśniewie na ul. Kamiennej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni motocyklista na łuku drogi, skręcając w lewo, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w znak – relacjonuje mł.asp.Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Mundurowi wykonali oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną miejsca wypadku. Motocykl został zabezpieczono przez funkcjonariuszy. Pobrano krew kierowcy do analizy. Stan mężczyzny jest poważny. 27-latek został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Fot. KPP PSP Puck Fot. KPP PSP Puck Fot. KPP PSP Puck

Mundurowi ustali, że motocyklista posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za kierowanie przy aktywnym zakazie to przestępstwo za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Brzeziński.

Na miejscu wypadku działali także strażacy z JRG Puck i OSP Leśniewo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24