30.05.2022 16:00 2 PM/KPP Wejherowo

Na kradzionej hulajnodze przewoził kradziony sprzęt budowlany

Fot. KPP Wejherowo

W środku nocy jechał na kradzionej hulajnodze i z kradzionym sprzętem budowlanym, była z nim kobieta. Jak zobaczył policję zaczął uciekać. Po kilkuset metrach pościgu został zatrzymany.

W nocy z czwartku (26 maja) na piątek (27 maja) około godziny 3:00 policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zauważyli na ul. Zamostnej w Bolszewie kobietę i mężczyznę, który jechał na hulajnodze i przewoził na niej przedmioty budowlane.

Na widok zbliżających się do niego policjantów mężczyzna odrzucił hulajnogę i zaczął uciekać. Po kilkuset metrach pościgu mężczyzna został zatrzymany wraz z kobietą, która pozostała na miejscu przy porzuconych rzeczach. Jak ustalili policjanci hulajnoga oraz sprzęt budowlany pochodziły z kradzieży. Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do wejherowskiej komendy, gdzie spędziły noc. Policjanci ponadto w mieszkaniu kobiety znaleźli niewielką ilość marihuany - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Wejherowscy kryminalni ustalili, że zatrzymany 25 latek odpowiada za dwie kradzieże i dwie kradzieże z włamaniem, dlatego też usłyszał łącznie 4 zarzuty.

Część kradzionych przedmiotów została odzyskana m.in. hulajnoga elektryczna, rower, piła ukośna i nakładki na klucze. Również kobieta usłyszała zarzuty za kradzież mienia oraz posiadanie narkotyków - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

W sobotę mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policja przypomina, że kradzież mienia jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat, za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24