02.06.2022 16:03 10 WH/TTM

‘Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania’ - rozdawali bratki za darmo w Wejherowie

Fot. TTM

W czwartek (2 czerwca) na wejherowskim rynku rozdawano sadzonki kwiatów za darmo w ramach akcji „Przygarnij bratka”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, większość kwiatów szybko trafiła do nowych właścicieli.

W Wejherowie przygotowano 2,5 tys. bratków na chętnych. Akcja została zorganizowana przez ZUK i Ekofabrykę.

Akcja „Przygarnij bratka” organizowana przez Zakład Usług Komunalnych i Ekofabrykę związana jest z wymianą miejskiego ukwiecenia na letnie. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, rośliny kwitnące wiosną wymieniane są na gatunki letnie. Często te sadzonki są bardzo dobrej kondycji i wciąż mogą cieszyć oko mieszkańców w ich ogrodach czy na balkonach - informuje wejherowski ratusz.

Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Kilka minut po 9:00, a kolejka jest strasznie długa, mimo że rozdaliśmy już kilkaset bratków. Bardzo to nas cieszy. Akcja na pewno będzie powtarzana. Tak, aby te braki, które jeszcze się nadają, zostały wykorzystane przez innych i mogły rosnąć dalej – mówił w rozmowie z TTM Andrzej Gorczycki z Zakładu Usług Komunalnych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Wydarzenie było częścią większej akcji – KLIMATycznie w Wejherowie. Do stoiska ustawiały się długie kolejki. Mieszkańcy zabierali bratki w koszach czy kartonach.

Posadzę je w ogrodzie, część naokoło klombu, a części będzie w skrzynkach na oknie. Pierwszy raz biorę udziału w takiej akcji. Myślę, że będą stały i rosły do jesieni. Te kwiaty dostają drugie życie – mówi Ludwika z Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24