09.06.2022 08:00 0 AB/TTM

W Bolszewie rywalizowały ze sobą szkoły z gminy Wejherowo

Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM

W Szkole Podstawowej w Bolszewie odbyła się X edycja Gminnego Turnieju i Puchar Wójta „Zdrowy Maluch". Młodzi zawodnicy ze szkół w gminie Wejherowo rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach sprawnościowych.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTTM

Turniej odbył się we wtorek (7 czerwca) i wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Bolszewa, Gościcina, Gowina, Nowego Dworu Wejherowskiego i Orla. Każda placówka wystawiła 10-osobowe zespoły, które rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach.

Główny cel to wdrażanie dzieci do aktywności fizycznej, zachęcanie ich do ruchu, oderwanie ich od komórek, tabletów i komputerów. Mieliśmy dwa lata przerwy związanej z koronawirusem. Zawsze są to wyścigi rzędów. Prowadzimy klasyfikację, ponieważ jeżeli dziecko wie, że walczy o złoty medal, to stara się bardziej - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Beata Brzoskowska - Markiewicz, współorganizatorka turnieju.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, dyplomy, sprzęt sportowy a do najlepszych trafiły puchary i medale.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24