14.06.2022 10:30 0 WH

Trwają poszukiwania Szymona z Helu – rodzina wyznaczyła nagrodę

Fot. archiwum

W nocy z soboty na niedzielę (11-12 czerwca) na plaży w Jastarni po raz ostatni widziany był 17-letni Szymon. Od tego czasu trwają intensywne poszukiwania nastolatka. Rodzina przygotowała nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w odnalezieniu chłopaka.

Fot. OSP Hel/Facebook Fot. OSP Hel/Facebook

Szymon wyszedł z domu w sobotę (11 czerwca) na spotkanie z kolegą. Ostatni raz widziany był w nocy o godzinie 1:00 przy wejściu na plażę nr 49 w Jastarni. Wtedy też kontaktował się z mamą. Telefon nastolatka nie odpowiada, jest nieaktywny. Nie ma przy sobie dokumentów.

17-latek ma około 180 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, zielone oczy i blond włosy. W dniu zaginięcia ubrany był w czarne spodnie, czarną kurtkę oraz miał czarną czapkę z daszkiem i białym napisem (tak jak na zdjęciu).

Rodzina oferuje 10 tys. złotych za informację mogącą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Szymona.

Od dwóch dni trwają poszukiwania zaginionego. W poniedziałek (13 czerwca) Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza zorganizowała akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowały się płetwonurek z grupy, policja, wojsko, straże pożarne, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz rodzina i inni chętni. Przeczesano teren wokół wejść na plażę nr 44-49 oraz okolice Chałup.

Jeśli ktokolwiek widział zaginionego, lub zna miejsce jego pobytu proszony jest o kontakt z policją pod nr tel. 47 742 53 70 lub nr alarmowym 112. W takim wypadku, liczy się każda informacja i każda minuta.

Jeżeli podejrzewamy, że widzimy osobę zaginioną, to prosimy zgłaszać to na policję. Kiedy istnieje zagrożenie życia bądź zdrowia, to takie wiadomości są bezcenne, ale najważniejsza jest szybkość działania. Sprawdzamy każdy sygnał – informuje Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Grupa poszukiwawcza planuje dalsze poszukiwania we wtorek (14 czerwca). Ich działania można na bieżąco monitorować na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24