19.06.2022 08:35 11 Kaja/UM Puck

Morscy pielgrzymi przybędą do Pucka. Przed nami Odpust Piotra i Pawła

Fot. archiwum

W sobotę (25 czerwca) w Pucku odbędzie się Morska Pielgrzymka Rybacka. Tradycyjnie barwnie przystrojone kutry spotkają się na wodach Zatoki Puckiej, gdzie odbędzie się nabożeństwo.

Tradycja pielgrzymowania morskiego do Pucka sięga XIII wieku. Rybacy i ludzie morza przypływają z całego Półwyspu Helskiego, by jednoczyć się w modlitwie.

Tegoroczna Morska Pielgrzymka Rybacka rozpocznie się przemarszem wraz z Pucką Orkiestrą Dętą z plebani kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła do portu rybackiego – informuje pucki urząd.

Wypłynięcie kutrów zaplanowano na godzinę 11.00, by po 45 minutach spotkały się one na wodach Zatoki Puckiej, na wspólnym nabożeństwie. Powitanie z powrotem barwnych kutrów na nabrzeżu portu odbędzie się o godzinie 12.15. Następnie zaplanowano uroczystą mszę św. przy ołtarzu polowym.

O godzinie 14.00 do wspólnego zdjęcia zaprosimy tradycyjnie wszystkich Piotrów i Pawłów, następnie rozpoczną się występy zaproszonych chórów i zespołów – podaje magistrat.

W tym roku na scenie zaprezentuje się Chór Męski „Harmonia” z Wejherowa oraz zespół „Wyrwani z niewoli” z koncertem „Ku wolności”.

Pożegnanie pielgrzymów zaplanowano na godzinę 17.00.

Fot. UM Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24