20.06.2022 15:30 10 WH/KPP w Wejherowie

Policjanci złapali 4 pijanych kierowców

Fot. KPP Wejherowo

Za nami sobotnie (18 czerwca) działania „Trzeźwość. Policjanci prowadzili kontrole na drogach powiatu wejherowskiego. Na blisko 1200 kontroli, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców i 1 po spożyciu.

Celem akcji było wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, a tym samym wzrost bezpieczeństwa innych uczestników w ruchu drogowym. Podczas sobotnich działań policjanci zatrzymali 5 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Do zatrzymań doszło w miastach i gminach powiatu wejherowskiego. Łącznie policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz 1 po spożyciu – relacjonuje asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Natomiast w piątek (17 czerwca) zatrzymano nietrzeźwego kierowcę i nietrzeźwego rowerzystę oraz dwóch kierowców znajdujących się po spożyciu alkoholu. Zaś w niedzielę (19 czerwca) złapano kierującego pod wpływem alkoholu.

W czasie weekendu funkcjonariusze zatrzymali łącznie 17 praw jazdy w tym 5 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, natomiast pozostałe prawa jazdy, głównie za spowodowanie zdarzeń drogowych – dodaje Potrykus.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Łącznie badaniom trzeźwości poddano prawie 1200 kierowców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24