21.06.2022 09:00 1 AB/TTM

Po raz piętnasty odbył się Szemudzki Przegląd Orkiestr i Zespołów Dętych

Fot. Marek Trybański/TTM

W niedzielę (19 czerwca) orkiestry z powiatu wejherowskiego wzięły udział w XV Szemudzkim Przeglądzie Orkiestr i Zespołów Dętych. Po oficjalnej mszy świętej zespoły przeszły ulicami, by na koniec w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie zaprezentować swoje wykonania.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Na przegląd przyjechało dziewięć zespołów m.in. z gminy Linia, gminy Luzino czy gminy Wejherowo.

W Gminnej Orkiestrze Dętej z Szemudu jest coraz więcej osób, eksperci mówią też o dużym progresie w naszej orkiestrze. Jako gospodarz gminy cieszę się bardzo, że mamy już piętnasty przegląd orkiestr w Szemudzie. Dopisała pogoda, a także publiczność - mówi Ryszard Kalkowski, wójt gminy Szemud.

Dla wielu grup, wydarzenie w Szemudzie jest jednym z najważniejszych przeglądów w roku.

Jesteśmy po raz kolejny, nie wyobrażamy sobie nie być tutaj. Jest to nasz regionalny przegląd, który jest dla nas jednym z najważniejszych w roku. Przygotowaliśmy wiązankę z filmu Król Lew, The Imperial March i dwa utwory rozrywkowe - mówi Tomasz Winczewski, kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo.

Szemudzki Przegląd Orkiestr i Zespołów Dętych na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy Szemud.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24