22.06.2022 08:00 1 AB/TTM

W Redzie wręczyli Róże Ekologii

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

We wtorek (21 czerwca) odbyła się gala wręczenia wyróżnień za pracę na rzecz edukacji i działań proekologicznych. W tym roku w kategorii szkoły Różę Ekologii otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Róże Ekologii to nagrody przyznawane przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

To tradycja Komunalnego Związku Gmin, że w okresie letnim przed wakacjami następuje podsumowanie działalności ekologicznej KZG. Komunalny związek do działań ekologicznych przywiązuje ogromną wagę, ponieważ jest to szerzenie zachowań ekologicznych wśród młodzieży i dzieci co jest bardzo ważne. Cały czas mamy przed sobą różne wyzwania i działania - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy

W tym roku zostały przyznane dwie takie nagrody, a laureatami zostali Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie oraz przedszkole Pod Kasztanami w Gdyni.

Szkolne koordynatorki przygotowują ciekawe plany działań, co roku wymyślają coś nowego. Realizujemy te założenia, które w danym projekcie są na czele. Dodajemy do tego swoje szkolne zadania. Angażuje nam to szkołę bardzo mocno. Wiele osób realizuje mniejsze i większe zadania. Dzieci angażują się indywidualnie w projekty i konkursy - mówi Iwona Nowicka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Redzie.

Na taką Różę Ekologii trzeba zasłużyć. Te placówki, które otrzymały dzisiaj te nagrodę, zasłużyły na to w 100 procentach - mówi Tadeusz Wiśniewski, przewodniczący zarządu KZG „Dolina Redy i Chylonki”.

Różę Ekologii można otrzymać nie częściej niż co pięć lat. Po raz pierwszy wyróżnienia wręczono w roku szkolnym 2014/2015.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24