24.06.2022 13:30 4 AB/TTM

Uczniowie pożegnali szkołę - czas na odpoczynek

Fot. Marek Trybański/TTM

W piątek (24 czerwca) odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Wejherowskie szkoły podstawowe pożegnały 740 absolwentów, którzy teraz stoją przed wyborem szkoły średniej.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Kiedy zbliża się koniec roku, za każdym razem zastanawiam się co powiedzieć absolwentom klas ósmych. Rozstanie ze swoimi koleżankami i kolegami jest momentem szczególnego napięcia. Kiedy osiem lat temu rodzice was zaprowadzili do szkoły, nikt nie wiedział jak potoczą się losy waszej edukacji. Jesteście kolejnym rocznikiem, który opuszcza naszą szkołę, a te osiem lat obfitowało w ważne chwile pełne radości - mówiła Danuta Czernewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie.

Zakończenie edukacji w szkołach podstawowych to przede wszystkim zmiana szkoły i poznawanie nowych osób.

To jest trudny dla nich okres kiedy rozstają się ze wszystkimi, z którymi chodzili przez osiem lat do klasy. Przychodzą do nowych szkół gdzie trzeba odnaleźć się w nowym środowisku, ale to jest wyzwanie któremu trzeba sprostać - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Teraz na wszystkich uczniów czekają wakacje. Jest to również czas na podsumowanie swoich dotychczasowych szkolnych dokonań.

Wszystko było na wysokim poziomie, a przygotowania do egzaminów szły pełną parą. Uważam, że nasi nauczyciele bardzo dobrze nas do nich przygotowali. Teraz wyjeżdżam na tydzień z rodziną do Karpacza. Później jadę na trzy tygodnie nad morze - mówi Antonina z 8G.

Ten rok był super, zapamiętam na pewno wszystkie nasze wycieczki szkolne, były bardzo fajne. Chciałabym w wakacje spędzić czas z moimi przyjaciółmi - twierdzi Agata z 5A.

Ten rok był dosyć szybki, nie był aż tak męczący. W wakacje na pewno wyjdę na dwór - mówi Maciej, uczeń z piątej klasy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24