26.06.2022 09:00 2 AB/ZUS

Na Pomorzu aktywowano blisko 222 tysiące bonów turystycznych

źródło: Pixabay.com

Na Pomorzu na aktywację nadal czeka ponad 61 tysięcy bonów turystycznych. Ich ważność kończy się 30 września, po tym terminie nie będzie można opłacić pobytu w hotelu czy udziału w imprezie turystycznej.

Suma płatności jakie przy użyciu bonów, wykonali mieszkańców województwa pomorskiego to ponad 154 mln zł. Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu, mogą to zrobić do końca września 2022 r. Przy użyciu bonu turystycznego zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym - informuje Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy ZUS.

Na Pomorzu jest ponad sześć tysięcy podmiotów, w których można płacić bonem turystycznym. Jak informuje ZUS jest to rekordowa liczba. Jak informuje ZUS do tej pory w województwie pomorskim przyjęto płatności o łącznej wartości 418 mln złotych.

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”, przypada bon turystyczny w wysokości 500 zł. Natomiast dla dziecka z niepełnosprawnością, potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem, wartość bonu wynosi 1000 zł - dodaje Cieszyński.

Bon może aktywować rodzic lub opiekun, na których jest przyznane świadczenie „500 plus”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24