28.06.2022 14:02 6 WH/TTM

Wejherowo Liderem Edukacji

Fot. Marek Trybański/TTM

Za nami finał konkursu Samorządowy Lider Edukacji. Prestiżowy tytuł otrzymało także miasto Wejherowo. „Nasza oświata jest nietuzinkowa. Ma na to wpływ sposób prowadzenia szkół przez dyrektorów. Są bardzo kreatywni i mają dobre zespoły nauczycielskie” - komentuje prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Gala finałowa plebiscytu odbyła się w poniedziałek (27 czerwca) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Konkurs organizowany jest od 11 lat przez fundację „Rozwój edukacji i szkolnictwa wyższego”.

Nagradzamy te gminy, powiaty i województwa z całej Polski, które w sposób szczególny troszczą się o edukację w swoich małych ojczyznach. Wykazują się innowacyjnymi pomysłami, kreatywnymi projektami związanymi z kształceniem, polityką kadrową czy pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych na działalność edukacyjną. Oceniamy politykę oświatową władz lokalnych – na ile jest skuteczna, efektywna, nowoczesna i na ile odpowiada oczekiwaniom środowiska lokalnego – wyjaśnia Michał Kaczmarczyk, członek kapituły konkursu Samorządowy Lider Edukacji.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Wybrano 40 laureatów, m.in. Katowice, Białystok czy Lublin. W tym gronie znalazł się także gospodarz gali.

Miasto Wejherowo jest absolutnie wyjątkową gminą pod względem prowadzonej polityki oświatowej i kulturalnej i łączenia tych sfer. To jest synergia między tymi strefami, to że miasto inwestuje w infrastrukturę oświatową i kulturę oraz potrafi z tego korzystać, zapewniając młodzieży dostęp do takich instytucji jak Filharmonia Kaszubska – mówi Kaczmarczyk.

Jaka będzie oświata, będzie decydować rozwój danego samorządu. Każdy włodarz dąży, aby oświata była pod jak najlepszą opieką i rozwojem, aby dawała różne możliwości działania. Nasza oświata jest nietuzinkowa. Ma na to wpływ sposób prowadzenia szkół przez dyrektorów. Są bardzo kreatywni i maja dobre zespoły nauczycielskie. Są to ludzie z doświadczeniem i dużymi możliwościami, a to się przekłada na efekty młodzieży. Jesteśmy dumni, że nasza oświata przoduje – komentuje prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt.

Podczas wydarzenia nie zabrakło występu artystycznego. Zaprezentowali się: Samuel Mold, który wykonał koncert na misach karaibskich, Kapela Kaprati, która przeniosła widzów w klimaty góralskie oraz Mikołaj Janas (skrzypce) i Bartłomiej Janas (fortepian) w recitalu prezentującym standardy jazzowe oraz utwory z historii polskiej muzyki rozrywkowej.    


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24