29.06.2022 11:30 1 PM/Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

Udusiła swoje dziecko - jest decyzja prokuratury

Fot. pixabay.com

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa dwumiesięcznej dziewczynki. Zarzut w tej sprawie usłyszała matka dziecka. Do Sądu Okręgowego w Gdańsku został skierowany wniosek o umorzenie postępowania przygotowawczego i umieszczenie podejrzanej na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym. Podejrzana przebywa w areszcie.

W czerwcu ubiegłego roku do jednego z komisariatów policji na terenie Gdańska zgłosiła się 31 letnia kobieta i poinformowała, że  pozbawiła życia swoje dziecko. Jak się okazało, znajdowało się ono w samochodzie, którym przyjechała kobieta. Podjęto czynności reanimacyjne i wezwano karetkę pogotowia. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Była to dwumiesięczna dziewczynka. Przyczyną śmierci dziecka było uduszenie gwałtowne poprzez zakrycie otworów oddechowych. O zdarzeniu szerzej pisaliśmy tutaj.

Prokurator zarzucił kobiecie dokonanie zabójstwa dziecka w zamiarze bezpośrednim.

W toku śledztwa podejrzana została poddana badaniom sądowo – psychiatrycznym. Biegli orzekli, że podejrzana w chwili zarzuconego jej czynu nie była w stanie rozpoznać jego znaczenia, jak też pokierować swoim postępowaniem z uwagi na chorobę psychiczną – poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Biegli stwierdzili również, że podejrzana z uwagi na stan psychiczny wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitala psychiatrycznego w celu zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynu o znacznej społecznej szkodliwości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24