30.06.2022 12:00 0 AB/TTM

Quiz, album, koncerty i pokazy - obchodzili święto miasta Hel

Fot. Marek Trybański/TTM

„Co roku o tej porze obchodzimy święto miasta. Tym dniem rozpoczynamy pełny sezon" - mówi Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu. Obchody rozpoczęły się od poświęcenia kutrów i łodzi rybackich, natomiast wieczorem na mieszkańców i turystów czekały atrakcje.

Święto Helu odbyło się w środę (29 czerwca). Obchody rozpoczęły się o godzinie 10:00 poświęceniem kutrów, po czym odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji miasta, mieszkańców i rybaków.

Od godziny 17:00 na mieszkańców i turystów czekały atrakcje, w tym tradycyjny quiz.

Quiz to tradycja naszego miasta. Są osobne dla dorosłych i dzieci. Pytania dotyczą m.in. atrakcji w Helu, zabytków czy helskich tradycji. Można odpowiadać na kartkach i wrzucać do urny - Żanna Sępińska, kierownik Zespołu ds. Promocji, Turystyki i Kultury w Urzędzie Miasta Helu.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Uczestnicy mogli również zobaczyć album Helu złożony z wybranych zdjęć turystów i mieszkańców.

Jet to album Hel w obiektywie 2022. W tym roku mieliśmy ogromną trudność, bo było 500 zdjęć w galerii, a w albumie mieści się tylko 89, więc musieliśmy zrobić dużą selekcję. Pierwsza edycja albumu ukazała się w 2018 roku w październiku. Zdjęcia które są publikowane w albumie są zamieszczane przez mieszkańców i turystów. Część egzemplarzy można kupić w muzeum, są też do nabycia egzemplarze z poprzednich edycji - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Ewa Wójcik, radna Helu.

Na scenie wystąpiły młode talenty z biblioteki miejskiej, odbył się koncert szantowy, a magiczne sztuczki zaprezentował iluzjonista. Obchody zostały zakończone występem kabaretowym Formacji Chatelet.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24