01.07.2022 16:00 3 PM/KPP Wejherowo

Zorientowała się, że dzwoni do niej oszust podający się za wnuczka

Fot. Pixabay.com

Mieszkanka Wejherowa powiadomiła policjantów o telefonie, z informacją, że rzekomo jej wnuk spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze. Pamiętajmy, to są próby oszustwa! Na szczęście czujna seniorka rozłączyła się i nie przekazała pieniędzy.

Policjanci z Wejherowa odnotowali w czwartek (30 czerwca) po południu próbę oszustwa na szkodę osoby starszej metodą „na wnuczka”.

Oszust zadzwonił do 84-letniej kobiety podając się za członka rodziny. Dzwoniący rzekomy wnuk mówił, że spowodował wypadek drogowy i potrzebne są mu pieniądze, gdyż jest zatrzymany i potrzebne jest 160 tysięcy złotych na kaucję. Twierdził, że jak wpłaci pieniądze to uniknie kłopotów i więzienia. Na całe szczęście seniorka, która odebrała telefon była czujna i nie dała się zwieść - informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Kobieta poinformowała przestępcę, że nie ma takich pieniędzy i natychmiast o zdarzeniu zaalarmowała swoją wnuczkę. Po czym zadzwoniła do prawdziwego wnuczka potwierdzając, że to nie był telefon wykonany przez niego i nie znajduje się w kłopotach.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym. Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną nam informację oddzwaniając do osoby proszącej o pomoc i sprawdźmy, czy rzeczywiście jej potrzebuje. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów - dodaje mł. asp. Karolina Pruchniak.

mat.pras.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy informować policję, korzystając z numeru alarmowego 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24