04.07.2022 12:30 0 AB/Arka Gdynia

Nie żyje Janusz Kupcewicz - były piłkarz Arki Gdynia miał 66 lat

źródło: Arka Gdynia

Nie żyje Janusz Kupcewicz, wieloletni zawodnik Arki Gdynia. Były piłkarz był reprezentantem Polski, a w 1982 roku zdobył medal na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. „Spoczywaj w pokoju legendo!" - pisze Arka Gdynia.

źródło: Arka Gdynia źródło: Arka Gdynia

Jak informuje klub, Janusz Kupcewicz był związany z Arką w okresie największych sukcesów. W żółto-niebieskich barwach debiutował 10 sierpnia 1974 roku w meczu z GKS-em Tychy, strzelił wtedy swojego debiutanckiego gola. Ostatni mecz rozegrał natomiast 9 maja 1982 roku z Górnikiem Zabrze. Z Arką Gdynia zdobył Puchar Polski w 1979 roku, był też królem strzelców II ligi w sezonie 1975/76. Kupcewicz jest także zdobywcą gola numer 100 w I lidze.

Piłkarz był także reprezentantem Polski. Zagrał 20 spotkań i strzelił 5 bramek. W 1982 roku na mistrzostwach świata zdobył bramkę w meczu o 3. miejsce z Francją. Oprócz kariery piłkarskiej Kupcewicz był również radnym sejmiku pomorskiego.

Nie żyje Janusz Kupcewicz, były piłkarz, reprezentant Polski, trener młodzieży, związany także z pomorskimi klubami. Janusz Kupcewicz był również radnym pomorskiego Sejmiku w latach 2014-2018, a ja bardzo dobrze wspominam współpracę z nim. Zawsze przygotowany, aktywny, chętny do działania. Takim Cię zapamiętamy, Januszu! - informuje na Facebooku Mieczysłąw Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Janusz Kupcewicz został wybrany piłkarzem 90-lecia Arki Gdynia.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24