11.07.2022 14:01 1 WH/TTM

Dziesięciolecie kultury w gminie Wejherowo

Fot. TTM

Niedziela (10 lipca) w gminie Wejherowo minęła pod znakiem świętowania dziesięciolecia Centrum Kultury. To także jubileusz dla dyrektorki Nataszy Sobczak, która od początku zarządza placówką i zakończenie dni gminy potańcówką w stylu lat 70. i 80.

Przypomnijmy, że w piątek (7 lipca) rozpoczęły się X Dni Gminy Wejherowo. Imprezę otworzył koncert Cleo. Dzień później odbył się I Bieg dla dzieci i młodzieży.

Zobacz także: Cleo otworzyła Dni Gminy Wejherowo

Natomiast w niedzielę (10 lipca) świętowano 10 lat Centrum Kultury. Impreza rozpoczęła się od podziękowań dla osób, które przyczyniły się do rozwoju kultury w gminie.

Najwięcej pochwał zebrała pani Natasza Sobczak, która od początku jest dyrektorem. Dom kultury powstał w 2012 roku, ale Dworek Drzewiarza był rok wcześniej, gdzie to się wszystko rozpoczęło – mówi Krzysztof Sapieha, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wejherowo. - Wszystkim dziękujemy i życzymy, aby dalej pracowali tak samo owocnie jak do tej pory.

Cieszę się, bo te 10 lat przeminęło w oka mgnieniu. W kulturze tak jest, że non stop coś się dzieje i czas szybko leci, więc mam nadzieję, że następne 10 lat uda mi się pracować w kulturze i służyć mieszkańcom gminy – wyjaśnia dyrektor placówki Natasza Sobczak. - Mamy nadzieję, że ta działalność będzie się rozlewała na całą gminę i jeszcze uda się pozyskać nowe obiekty, tak aby każdy zakątek naszej gminy mógł korzystać z dóbr kulturalnych.

W 2017 roku biblioteka połączyła się z centrum. Obecnie w gminie są cztery oddziały szerzące kulturę – w Bolszewie, Bieszkowicach, Nowym Dworze Wejherowskim i Gościcinie.

Wydarzenie zakończyło się potańcówką w stylu lat 70. i 80. Dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom. Nie zabrakło tańca pociąg, który poprowadziła dyrektorka wraz z czarnym kotem.

Los przyniósł nam prezent – małego kotka i on chyba zostanie w naszej instytucji. Czarny kot na szczęście. Już ma imię – Prezes. Współpracownicy go tak nazwali, zobaczymy czy to imię zostanie – dodaje Sobczak.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24