11.07.2022 16:00 1 PM/TTM

Chóry zaśpiewały utwór inspirowany słynnym kazaniem

Fot. TTM

Chóry Lutnia i Harmonia zaśpiewały utwór “Benedicite Domino” w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Kębłowie. W wydarzeniu uczestniczyły również dwa inne chóry z regionu.

Na premierę tego utworu zaprosiliśmy jeszcze dwa chóry. Do chóru Lutnia z Luzina i do chóru Harmonia z Wejherowa doszły jeszcze chór Morzanie z Debogórza i chór Pięciolinia z Lini – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Tomasz Fopke, dyrygent chóru Lutnia.

Koncert odbył się w ramach projektu “Wyśpiewać wolność”. Gminny Ośrodek Kultury pozyskał 15 tys. zł, m.in. na stworzenie utworu nawiązującego do przemówienia księdza Józefa Wryczy. Muzykę skomponował Jan Krutul.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Napisałem utwór inspirowany słynnym kazaniem księdza Józefa Wryczy wygłoszonego podczas zaślubin Polski z morzem. Skupiłem się na łacińskich fragmentach cytowanych przez księdza Wryczę. Kompozycja jest hymnem pochwalnym na część Boga, dziękczynieniem za jego dobroć oraz modlitwą o błogosławieństwo dla Polski i polskiego morza. Utwór powstawał kilka miesięcy - mówi Jan Krutul, kompozytor.

Projekt zakłada też warsztaty dla śpiewaków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24