25.07.2022 15:30 1 AB/TTM

W Białogórze szukali ukrytego skarbu

Fot. TTM

Poszukiwacze Przygód, czyli rodzinna gra terenowa po raz trzeci wystartowała w Białogórze. Podczas zabawy całe rodziny rozwiązywały zagadki i zadania, do rozwiązania niektórych z nich niezbędna była wiedza o Kaszubach.

Rodziny, które wzięły udział w zabawie, na trasie napotkały 15 różnych zadań złożonych z rymowanek czy zagadek. Niektóre z nich zawierały wiedzę kaszubską.

Chcieliśmy trochę przybliżyć turystom nasz region. Drużyny puszczamy co 10 minut, żeby ta gra była frajdą i sprawiała radość zarówno rodzicom jak i dzieciom. Trasa przebiega przez wioskę, kierujemy się nią do przejścia nr 32 na plaże. Stamtąd ruszamy pasem technicznym i kończymy na przejściu nr 33 - mówi Jagoda Markowska z Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej.

Lubimy spędzać czas razem i rozwiązywać różne zagadki. Przyjechaliśmy specjalnie z Dębek, żeby wziąć udział w zabawie. Wyszukujemy sobie atrakcje, żeby aktywnie spędzać czas - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Ola z województwa mazowieckiego.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Dla uczestników przygotowane były upominki. Po grze wszyscy skierowali się na Festiwal Kolorów w Dębkach. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24