27.07.2022 14:30 8 AB/TTM

Za cztery miesiące ma zostać oddany kolejny odcinek ulicy Przemysłowej

Fot. Marek Trybański/TTM

Radni powiatu wejherowskiego wprowadzili zmiany budżetowe, by jak najszybciej zrealizować kolejną inwestycję. Chodzi o remont kolejnego odcinka ulicy Przemysłowej w Wejherowie.

We wtorek (26 lipca) odbyła się sesja rady powiatu wejherowskiego. W czasie obrad, radni przesunęli środki w budżecie, co dało możliwość podpisania umowy na wykonanie kolejnego odcinka ulicy Przemysłowej.

Sesja bardzo potrzebna, dlatego, że możemy podpisać umowę z wykonawcą na realizację kolejnego odcinka ulicy Przemysłowej w kierunku Tartacznej. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 50 proc. Jesteśmy po przetargu, wiemy już jaka jest ostateczna kwota tej inwestycji i chcemy jeszcze w tym roku skończyć i zamknąć w tym roku budżetowym - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Umowa z wykonawcą zadania została podpisana dzień później, w środę (27 lipca).

Zakończyliśmy w okolicach starej cementowni, w tej chwili będziemy robić kolejny odcinek aż do granicy gminy Wejherowo, kończymy to rondem na ulicy Przemysłowa – ulica Szkolna . Inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni, budowę chodników, ścieżki rowerowej i zatok autobusowych. Też będą sieci kanału technologicznego. Chcemy to zrobić jak najszybciej, zaczynamy za dwa, trzy tygodnie. Planujemy zakończyć pracę jeszcze w tym roku - informuje Gabriela Lisius.

Rozpoczniemy prace tradycyjnie od rozbiórek i wycinek krzaków i przystąpimy do prac nad robotami ziemnymi. Chcemy wprowadzić tymczasową organizację ruchu która będzie częściowo zamknięta na określonych odcinkach. Mamy cztery miesiące, jest to dla nas termin do wykonania. Wiemy z czym będziemy się tutaj zmagać. Znamy grunty i termin, mamy nadzieję, że ten termin zostanie przez nas dotrzymany - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jacek Wicki, wykonawca inwestycji.

Odcinek, który w ciągu czterech miesięcy ma zostać wyremontowany ma około 820 metrów. Koszt całej inwestycji wynosi około 9,5 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24