02.08.2022 15:40 3 WH/pomorskie.eu

Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu otwarte

Źródło: pomorskie.eu

Za nami oficjalnie otwarcie Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu. W wydarzeniu udział wziął marszałek województwa Mieczysław Struk.

Medale, puchary, proporczyki i inne pamiątki z imprez sportowych znaleźć można w świeżo utworzonym Muzeum Sportu Wiejskiego w dawnej podstawówce w Łebczu.

Zobacz także: Otworzą Muzeum Ludowych Zespołów Sportowych w Łebczu

Działalność wyjątkowego muzeum zainaugurowano w niedzielę (31 lipca). Pojawili się m.in. marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Józef Sarnowski oraz samorządowcy i przedstawiciele pomorskich LZS.

Chcemy, aby placówka łączyła pokolenia i pokazywała, jak zmieniały się warunki sportowe w małych miejscowościach i lokalnych ogniwach LZS – mówią organizatorzy muzeum.

Wcześniej pamiątki można było zobaczyć na wystawie 75-lecia LZS w Luzinie, gdzie eksponaty przekazało ponad 500 osób, w tym olimpijczycy, m.in. Andrzej Wroński. Muzeum to miejsce eksponatów z Pomorza i całego kraju.

W tym czasie Ludowe Zespoły Sportowe wychowały wielu znakomitych sportowców. Zdobywców medali na mistrzostwach świata i olimpiadach. I właśnie dla pokazania tej historii, ofiarnej pracy działaczy LZS, ich wielu sukcesów narodził się pomysł utworzenia Muzeum Sportu Wiejskiego -  mówił podczas uroczystości Mieczysław Struk.

Źródło: pomorskie.eu Źródło: pomorskie.eu

W obiekcie znajdziemy m.in. puchary, proporce, ale i wycinki z gazet opisujących starty i zwycięstwa sportowców z LZS. Są także historyczne stroje i sprzęt sportowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24