02.08.2022 12:02 12 WH/Pomorska Policja

Osobówka zderzyła się z meleksem – wśród rannych dziecko

Kierująca osobówką wjeżdżając na skrzyżowanie uderzyła w meleksa, którym podróżowali turyści. Do szpitala trafiły trzy osoby, w tym 12-letnie dziecko. Policja tłumaczy, że kierowcy nie upewnili się, czy mogą bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie.

Do niecodziennego wypadku doszło w poniedziałek (1 sierpnia) około godziny 16:45 w Sopocie na skrzyżowaniu Alei Niepodległości-Sikorskiego.

Fot. Pomorskie 998 Fot. Pomorskie 998 Fot. Pomorskie 998

Kierująca pojazdem osobowym marki Peugeot Partner wjeżdżając na skrzyżowanie uderzyła w jadący z turystami pojazd typu meleks. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległy oba pojazdy – informuje sopocka komenda.

Obrażenia doznali pasażerowie meleksa oraz kierujący. Kobieta z bólami kręgosłupa i jej 12-letni syn z raną ciętą głowy i urazem lewego łokcia zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca doznał urazy głowy i klatki piersiowej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia i zapisu z kamer monitoringu wynika, że meleks wjechał na skrzyżowanie od strony ul. Podjazd w kierunku ul. Sikorskiego,  kiedy sygnalizacja świetlna nadawała jeszcze sygnał zielony, natomiast najprawdopodobniej nie upewnił się czy ma możliwość opuszczenia skrzyżowania. Po przejechaniu czterech pasów ruchu na Alei Niepodległości został uderzony, już przy wjeździe w ul. Sikorskiego, z prawej strony przez kierującą pojazdem marki Peugeot, która jechała w kierunku Gdańska. Kobieta w momencie wjazdu za sygnalizator świetlny miała już sygnał zielony, ale najprawdopodobniej również nie upewniła się czy może wjechać bezpiecznie na to skrzyżowanie – wyjaśniają policjanci.

Kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24