03.08.2022 10:30 0 AB/TTM

W Białogórze tworzyli kaszubską biżuterię

Fot. Marek Trybański/TTM

Kolejne warsztaty z cyklu „Poznaj Kaszuby” zostały poświęcone tworzeniu własnej biżuterii z wykorzystaniem kaszubskich kolorów i symboli. Zajęcia mają na celu przybliżyć turystom lokalną kulturę i tradycję.

Warsztaty odbyły się we wtorek (2 sierpnia) w Białogórze. Wcześniej pod koniec lipca w Dębkach w ramach cyklu odbyły się zajęcia z malowania kaszubskich aniołów. Tym razem wszyscy chętni tworzyli własną biżuterię w tematyce Kaszub.

Czytaj także: Turyści poznają kulturę kaszubską

Bawimy się w tworzenie biżuterii. Mówię bawimy się, bo żeby stworzyć ciekawą biżuterię to trzeba troszeczkę wprawy. Panie łączą elementy węzłów żeglarskich z kolorystyką i ornamentyką kaszubską. Może być wisiorek, bransoletka, ewentualnie breloczek - mówi Anna Łukowska dla Twojej Telewizji Morskiej, prowadząca warsztaty.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Udział w warsztatach może wziąć każdy, ale przede wszystkim są one skierowane do turystów.

Na każdych zajęciach staram się troszeczkę przemycić naszej kultury, tak żeby turyści wyjeżdżając stąd wiedzieli, że oprócz smacznej ryby i piasku nad wodą mamy też swoją tożsamość kulturową, która opiera się na historii i tradycji - dodaje Anna Łukowska.

Warsztaty dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorem zajęć jest Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24