04.08.2022 09:00 1 AB/NordaFM

Karteczki dla osób z demencją w Szpitalach Pomorskich

Fot. Pixabay.com

Szpitale Pomorskie w swoich placówkach wprowadzają specjalne karteczki dla osób starszych i cierpiących na demencję. Na karteczce umieszczone będzie imię i nazwisko pacjenta, a także kontakt do opiekuna lub osoby z najbliższej rodziny.

Pomysł narodził się w Gdyni, gdzie na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiła osoba zagubiona. Nie pamiętała swojego nazwiska i imienia. Personel znalazł jednak kontakt do bliskiej osoby, która jak najszybciej przyjechała po seniora.

Jest to mała niepozorna kartka, ale myślę, że zapewni bezpieczeństwo pacjenta bądź osoby starszej, która pojawia się u nas na oddziale. Ta karteczka ułatwia nam też kontakt do osoby bliskiej. My możemy poinformować, że dana osoba zjawiła się na oddziale i że jest bezpieczna - mówi Małgorzata Pisarewicz ze Szpitali Pomorskich.

Facebook.com/Szpitale Pomorskie

Na razie karteczki są dostępne w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Inicjatywa ma zostać również zrealizowana w Szpitalu Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Chcemy jak najszybciej je wprowadzić do wejherowskiego szpitala. W tym tygodniu trafiły do placówki w Gdyni. Przygotowujemy to na bieżąco. Jeżeli wiemy, że pojawiają się pacjenci z demencją, nasz personel przekazuje taką karteczkę. Mam nadzieję, że rozszerzą się one na całą Polskę - dodaje Pisarewicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24