05.08.2022 12:55 2 AB/IMGW

Ochłodzenie na Kaszubach Północnych: Burze i silne porywy wiatru

Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com

W najbliższy weekend (6-7 sierpnia) ma się znacznie ochłodzić, pojawią się też burze z opadami deszczu - tak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla powiatów puckiego i wejherowskiego wydano ostrzeżenie meteorologicznego drugiego stopnia.

Po kilku dniach upałów, prognozowane jest ochłodzenie.

Weekend rozpocznie się od zmiany pogody, z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie, w piątek oraz w sobotę przelotne opady deszczu i burze. Ochłodzi się. Upał najdłużej utrzyma się na południowym wschodzie. Niedziela w całym kraju już chłodniejsza, ale pogodna, a przelotny deszcz może padać tylko na północy - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW wydał dla powiatów puckiego i wejherowskiego ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami i silnymi porywami wiatru. Alert będzie obowiązywał od piątku (5 sierpnia) do soboty (6 sierpnia) w godzinach 22:00-6:00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad - prognozuje IMGW.

Ponadto do piątku (5 sierpnia) do godziny 20:00 dalej obowiązuje ostrzeżenie o upałach, które mogą wynieść nawet 33°C.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24