06.08.2022 10:30 13 Kaja

Zostań żołnierzem elitarnej jednostki

Fot. formoza.wp.mil.pl

Trwa nabór do Jednostki Wojskowej Formoza w Gdyni. W jej szeregach znajdują się najlepsi z najlepszych. Można do nich dołączyć w aktualnie prowadzonej rekrutacji.

Formoza jako samodzielna jednostka wojskowa funkcjonuje od 2017 roku. Okres jej rozwoju okryty jest szczelnie wymogami tajemnicy wojskowej. Dotyczy to zarówno organizacji, liczebności, zadań jak i uzbrojenia. Żołnierze Formozy wykonują trudne zadania, działając w ekstremalnych warunkach.

Kandydaci do tej elitarnej jednostki muszą się odznaczać ponadprzeciętną sprawnością fizyczną, odpornością na stres i mieć silną psychikę. Zgłaszać się mogą żołnierze czynnej służby wojskowej i rezerwy, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz osoby bez przeszkolenia wojskowego, które przejdą wymagającą selekcję.

Minimalne wymagania stawiane kandydatowi przed poddaniem go procesowi rekrutacji, to obywatelstwo polskie, niekaralność sądowa i wykształcenie minimum średnie.

Proces rekrutacji składa się z selekcji, czyli procesu naboru kandydatów na stanowiska służbowe w grupach szturmowych wchodzących w skład zespołu bojowego i kwalifikacji, czyli procesu naboru kandydatów na stanowiska służbowe z wyłączeniem grup szturmowych.

By wstąpić w szeregi Formozy należy złożyć ankietę do 12 sierpnia. Test sprawnościowy i badanie psychologiczne odbędzie się 24 września, a test w trudnych warunkach klimatyczno – terenowych w listopadzie br. Więcej informacji tutaj


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24