08.08.2022 14:05 1 WH/TTM

Pełne atrakcji Dni Gminy Krokowa

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami Dni Gminy Krokowa, które były wypełnione sportem, muzyką i rekonstrukcją historyczną. Gwiazdą sobotniego (6 sierpnia) wieczoru była Małgorzata Ostrowska.

Świętowanie rozpoczęło się w piątek (5 sierpnia) od sportowych zmagań. Chętni wzięli udział w biegi leśnym z Białogóry do Dębek oraz tańczyli zumbę. Na plaży odbyły się zawody w budowaniu zamków na piasku.

Uczestnicy zadowoleni, aczkolwiek pogoda aż za dobra na ten bieg. Cieszymy się z frekwencji. Była też zumba na plaży, pokaz ratownictwa wodnego czy siatkówka plażowa – wylicza Krzysztof Obszyński, dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej.

Natomiast w sobotę (6 sierpnia) Świecino zamieniło się w arenę walk za sprawą inscenizacji bitwy z wojny 13-letniej.

Zobacz także: Polacy zwyciężyli z Krzyżakami. Za nami inscenizacja bitwy pod Świecinem

Wieczorem fani muzyki pojawili się w Krokowej na koncercie Małgorzaty Ostrowskiej.

Dni gminy Krokowa są bardzo bogate. Z sentymentem wspominam Małgorzatę Ostrowską, bo to jest wokalistka z moich lat. Chciałem trochę posłuchać, a potem muszę wracać na pole bitwy, tam rycerstwo będzie biesiadować i musimy przygotowywać kolejną rekonstrukcję za rok – mówi Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Cieszę się z dużej frekwencji, z tego że goście i pogoda dopisali. Kończymy z przytupem – dodaje Obszyński.

Ponadto na scenie wystąpiły zespoły My Stake, Orkiestra Dęta OSP Sławoszyno, White Room and Friends.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24