10.08.2022 13:30 21 AB/TTM

Konfederacja w Wejherowie. Chcą wyjaśnić śmierć Andrzeja Leppera

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Konfederacja chce powołać komisję śledczą dotyczącą zbadania sprawy śmierci Andrzeja Leppera. W środę (10 sierpnia) przed biurem poselskim PiS w Wejherowie odbyła się konferencja. „Uważam, że jeżeli Polska chce aspirować do państwa rangi poważnego, to należy zbadać tę sprawę dogłębnie" - mówi Artur Schmitke, członek Ruchu Narodowego.

Relację z konferencji można obejrzeć na naszym Facebooku.

5 sierpnia minęło 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera, byłego wicepremiera rady ministrów w latach 2006 i 2007. Zarząd Konfederacji zdecydował się na powołanie komisji śledczej.

Została podjęta uchwała, żeby została podpisana, co najmniej 46 posłów musi złożyć pod nią podpis. Konfederacja zbiera podpisy wśród posłów na terenie całego kraju m.in. w Wejherowie, gdzie mamy biuro PiS. Decydujemy się na to dopiero po 11 latach od śmierci Andrzeja Leppera, ponieważ nikt wcześniej się tym nie zajmował. Nie było chętnych, nie było też politycznego przyzwolenia, tak jakby ktoś się bał podjąć ten temat - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Piotr Bruc, prezes koła Ruchu Narodowego w Wejherowie.

Fot. Nadmorski24 Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Uczestnicy konferencji podkreślali, że wiele wątków w sprawie śmierci Leppera nie zostało zbadanych.

Uważam, że jeżeli Polska chce aspirować do państwa rangi poważnego, to należy zbadać tę sprawę dogłębnie, należy przyjrzeć się jej ponownie. Kilka godzin po śmierci Andrzeja Leppera śledczy podali informację, że nie było udziału osób trzecich. W przypadku byłego wicepremiera to niepoważne, żeby po kilku godzinach wyrokować, że sam popełnił samobójstwo - mówi Artur Schmitke, członek Ruchu Narodowego.

Konferencje Konfederacji organizowane są na terenie całego kraju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24