17.08.2022 08:00 0 AB/TTM

W Rewie promowali kulturę kaszubską

Fot. TTM

W ramach Dni Gminy Kosakowo odbył się XXV Festyn Kaszubski w Rewie. W poniedziałek (15 sierpnia) turyści i mieszkańcy mieli okazję spróbować regionalnych potraw i posłuchać kaszubskich pieśni ludowych.

Czytaj także: Łzy rozgrzały publiczność w Kosakowie

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13:30 przemarszem przez Rewę spod kościoła i mszą świętą na placu przy Krzyżu Morskim. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy mogli korzystać z dostępnych atrakcji.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Gmina Kosakowo to kultura kaszubska, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Nasze Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie bardzo energicznie włącza się we wszystkie akcje promujące kaszubszczyznę. Jest tutaj bardzo dużo osób i bardzo dużo różnego rodzaju stoisk - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Festyn zakończył obchody Dni Gminy Kosakowo. Goście mieli okazję posłuchać występów takich zespołów jak: Kosakowianie, Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, Janatarki, Dębogórskie Kwiatki, Paweł Nowak z zespołem czy Koleczkowianie.

My pokazujemy turystom, to co mamy najpiękniejszego, czyli twórców ludowych, nasze dziedzictwo, kuchnię regionalną i nasz język. My tutaj mówimy po kaszubsku - mówi Danuta Tocke, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Dębogórze-Kosakowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24