29.08.2022 12:57 1 PM/TTM

Podziękowali rolnikom za pracę. Dożynki w Kniewie

Fot. TTM

Dożynki gminne w Kniewie były wydarzeniem, które połączyło kulturę kaszubską i góralską. Wszystko za sprawą gości z gminy Ochotnica, którzy zaprezentowali nieco folkloru z południowych rejonów Polski. Nie zabrakło występów muzycznych i smacznego jedzenia.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Święto Plonów w gminie Wejherowo, które odbyło się w minioną niedzielę (28 sierpnia) tradycyjnie rozpoczęło się od plenerowej mszy, po zakończeniu której zaczęła się zabawa. Tego dnia w Kniewie królowała lokalność i tradycja.

Świętujemy zakończenie trudnego okresu, jakim są dla rolników żniwa. Dziękujemy im za tą pracę. Mam nadzieje, że nie zabraknie nam chleba na stole przez nadchodzący rok - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Do gminy przyjechała 100-osobowa reprezentacja z gór.

Gwiazdami tej imprezy są nasi goście z gór, którzy przyjechali specjalnej na dożynki z Ochotnicy Dolnej. Są to nasi partnerzy z którymi współpracujemy od wielu lat. Są też nasze kapele regionalne z Kaszub i zespoły z różnych stron Polski. To nie są typowe gwiazdy, które oglądamy w telewizji, dajemy szanse zespołom z Lubelszczyzny czy z Wielkopolski, uważamy że warto, żeby pojawiły się na tego typu imprezie - mówi Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Oprócz części artystycznej i gastronomicznej dla gości – szczególnie tych najmłodszych – przygotowana była strefa dmuchanych zamków, a osoby, które interesują się techniką mogli z bliska przyjrzeć się sprzętowi używanemu podczas pracy na roli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24