07.09.2022 07:50 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Festiwal ArteFonie 2022

Materiał Partnera

Już w ten czwartek 8.09.2022 rozpocznie się w Wejherowie festiwal muzyczny ArteFonie i potrwa on do niedzieli 11.09.2022 r. Po raz drugi mieszkańcy Wejherowa i okolic będą mogli skorzystać z bogatej oferty koncertów oraz wydarzeń towarzyszących. Organizatorem festiwalu jest pochodzący z Wejherowa Zespół Wokalny Art’n’Voces. O idei festiwalu oraz tegorocznej edycji opowiedziała Anna Rocławska-Musiałczyk – członkini zespołu.

Skąd pomysł na festiwal?

W ubiegłym roku Art’n’Voices obchodził 10. rocznicę swojej działalności. Z tej okazji chcieliśmy przygotować wyjątkowy jubileuszowy koncert, który byłby podsumowaniem dekady na scenie. Poza tym chcieliśmy też zorganizować coś, co wniosłoby nową jakość w życie kulturalne Wejherowa. Pierwsza edycja odbyła się w trudnych ze względu na pandemię warunkach i zgromadziła liczną publikę. Był to dla nas dowód na to, że ArteFonie mogą być ciekawą propozycja kulturalną, która na stałe wpiszę się w kalendarz wydarzeń artystycznych naszego regionu.

Co znajduje się w programie tegorocznej edycji i czym kierowaliście się w doborze artystów?

Motywem przewodnim tej edycji jest hasło „Na styku tradycji z nowoczesnością”, które oddaje charakter koncertów. Będzie można usłyszeć muzykę dawną, organową, jazzową, kameralną, a także muzyką elektroniczną - ambientową. Poza koncertami w ramy festiwalu włączyliśmy też: wystawę prac malarskich czy warsztaty grania na żywo do animacji przeznaczone dla dzieci i młodzieży, a także drugą edycję konkursu kompozytorskiego, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas koncertu otwierającego festiwal.

Głównym wydarzeniem będzie koncert światowej sławy jazzmana Leszka Możdżera z udziałem Zespołu Wokalnego Art’n’Voices. Zależało nam utrzymaniu wysokiego poziomu artystycznego, wiec zaprosiliśmy do udziału znanych artystów, ale chcieliśmy dać też szansę zdolnym debiutantom.

Dla kogo jest ten festiwal?

Program festiwalu został skonstruowany tak, aby trafić nie tylko do melomanów wrażliwych na piękno muzyki klasycznej, ale także do słuchaczy muzyki jazzowej czy ambientowej. Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kogo usłyszymy podczas tegorocznej edycji?

Oprócz wspomnianego koncertu Leszka Możdzera z gościnnym udziałem Art’n’Voices (8 września o godz. 19:00 w Filharmonii Kaszubskiej) wystąpią także: W piątek 9.09 w Farze Bogdan Narloch (organy), Sławomir Bronk (kontratenor) i Marcin Armański (pozytyw, wirginał). W sobotę 10.09 w kościele MB Królowej Polski - Karol Lipiński-Brańka (skrzypce) i Piotr Rojek (organy) oraz w Książnicy - Wojciech Wilk (elektronika) W niedzielę 11.09 w Muzeum festiwal zamknie Anna Jopek (fortepian) i Jakub Klemensiewicz (saksofon), którzy zaprezentują debiut jazzowy – album „Insight”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a po więcej informacji zapraszam na stronę https://artnvoices.art/festiwal-artefonie.

Materiał Partnera


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24