26.09.2022 09:00 5 JD

Wysokie zwycięstwo Gryfa na Wzgórzu Wolności

Gryf Wejherowo zalicza drugie zwycięstwo z rzędu. W sobotę (24 września) drużyna żółto-czarnych pokonała na Wzgórzu Wolności ostatni zespół w tabeli IV ligi - Jantar Ustka. Piłkarze Gryfa dali popis skuteczności i do bramki rywala trafili 5 razy.

Sobotni mecz pomiędzy Gryfem Wejherowo i Jantarem Ustka nie należał do tych najbardziej emocjonujących, wszystko dlatego, że wynik spotkania rozstrzygnął się już praktycznie w pierwszych trzech kwadransach spotkania, zawodnicy Gryfa na przerwę schodzili przy korzystnym wyniku 4:0.

Kapitalnie się ten mecz dla nas rozpoczął, kontrolujemy to spotkanie i prowadzimy czterema bramkami. Jednak pod kątem szkoleniowym do końca nie możemy być zadowoleni, co prawda przeciwnicy stworzyli sobie tylko jedną sytuację ale bardzo dobrą i to przy wyniku 1:0 więc mogli doprowadzić do wyrównania. Do tego my mogliśmy "dorzucić" jeszcze dwie bramki, jednak zawiodła skuteczność - mówił w przerwie meczu Maciej Szymański, asystent trenera Gryfa Wejherowo.

W drugiej części meczu żółto-czarni ustalili wynik spotkania na 5:0. Gole w meczu zdobyli: Leske, Goyke x2, Kwidziński, Zieman. Zwycięstwo drużyny z Wejherowa pozwoliło jej awansować w ligowej tabeli na 11 miejsce. W kolejnej serii spotkań Gryf zmierzy się na wyjeździe z Borowiakiem Czersk, ten mecz w sobotę (1 października) o godzinie 11.00.