03.10.2022 09:26 6 WH/Wejherowo 998

Strażacy z Rumi najszybsi w biegu po schodach

Źródło: Pałac Kultury i Nauki

Za nami Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po Schodach. Druhowie wspinali się po stopniach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Adam Dettlaff i Jan Oreszke z Rumi zwyciężyli w kategorii strażacy PSP 70+ z wynikiem 5,17 minut.

W sobotę (1 października) strażacy w pełnym ubraniu specjalnym oraz w aparacie ochrony dróg oddechowych biegli po schodach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W zmaganiach udział wzięli ochotnicy i zawodowcy z całej Polski. Łącznie ponad 300 strażaków.

Na mistrzostwach województwo pomorskie, jak i powiat wejherowski reprezentowało dwóch strażaków z rumskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej: Adam Dettlaff i Jan Oreszke, którzy pokonali schody w czasie 5,17 min i zwyciężyli w swojej kategorii: "strażacy PSP 70+" - relacjonuje portal Wejherowo 998. - W tej samej kategorii, w której brali udział rumscy strażacy, wystartowała również druga reprezentacja naszego województwa: Andrzej Zaborowski i Piotr Dębicki z KM PSP w Gdyni, którzy zajęli drugie miejsce; wbiegając w czasie 5,37 min.

Źródło: Pałac Kultury i Nauki Źródło: Pałac Kultury i Nauki Źródło: Pałac Kultury i Nauki

Strażacy musieli pokonać 793 schody i dotrzeć na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki.