06.10.2022 14:00 7 WH/KPP Puck

Chciała ominąć kota i przewróciła się na skuterze

Fot. Pixabay.com

Mł. asp. Alina Kordas przez okno w domu usłyszała głośne wołanie o pomoc. Okazało się, że na środku drogi leżała kobieta przygnieciona skuterem. Kierująca chciała ominąć kota, straciła równowagę i się przewróciła. Policjantka opatrzyła poszkodowaną i przekazała w ręce ratowników.

Do niecodziennego wypadku doszło w Łebczu przy ul. Hetmańskiej w środę (5 października) przed godziną 10:00.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca skuterem w celu uniknięcia zdarzenia z kotem, który wbiegł przed jej pojazd gwałtownie skręciła w lewo, po czym straciła równowagę i przewróciła się na środku drogi. W momencie upadku kobieta została przygnieciona przez skuter i nie mogła spod niego wydostać się o własnych siłach – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Przed służbą mł.asp. Alina Kordas, która na co dzień pracuje w komisariacie w Kosakowie, w swoim domu przez okno usłyszała głośne wołanie o pomoc. Policjantka wyszła na balkon i nie widziała nikogo potrzebującego pomocy.

Funkcjonariuszka natychmiast pobiegła w stronę, skąd dochodził głos, aby sprawdzić dokładnie, co się stało. Po dotarciu na miejsce okazało się, że sytuacja wyglądała bardzo poważnie, ponieważ 35-letnia kobieta leżała na środku drogi przygnieciona skuterem – dodaje Brzeziński.

Fot. KPP Puck

Policjantka pomogła kobiecie wyjść spod maszyny i udzieliła jej pierwszej pomocy. Powiadomiła służby o wypadku i zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

Kobieta z poważnym urazem nogi trafiła do szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24