03.11.2022 11:30 15 PM/UM Gdynia

Robert Makłowicz nagrywał w Trójmieście

Fot. screen youtube.com

Najnowszy program cenionego i popularnego smakosza powstał w Gdańsku i Gdyni i zatytułowany jest „Zjadając Trójmiasto”. „Choć Makłowicz nie ma formalnego wykształcenia kulinarnego, studiował prawo i historię, należy do wąskiego grona najbardziej cenionych polskich krytyków kulinarnych i osób pichcących na wizji” – czytamy na oficjalnej stronie Gdyni.

Robert Makłowicz przez 19 lat prowadził swój program w TVP, a w 2020 roku uruchomił autorski program na YouTube, w którym podróżując, przedstawia kuchnię odwiedzanych krajów i regionów Polski.

Najnowszy, 108. odcinek programu, który miał premierę 28 października powstał w Trójmieście. Makłowicz odwiedza w nim trójmiejskie restauracje i muzea, a w kulinarne opowieści wplata historię.

Podczas niedawnej wizyty na Pomorzu odwiedziliśmy wprzódy Trójmiasto, aby zanurzyć się w jego rwącym kulinarnym nurcie. Zobaczymy wiele gorących restauracyjnych adresów, zarówno z eleganckiej kategorii tzw. fine dining, jak i świetne przykłady ulicznego jedzenia. Tylu smacznych rzeczy w jeden dzień nie pochłonęliśmy już dawno - czytamy w opisie najnowszego odcinka.

„Zjadając Trójmiasto” to efekt drugiej kulinarnej wizyty Makłowicza w Gdyni. Pierwszy raz gościł tu w lipcu 2021 roku, kiedy to powstał odcinek programu pt. „Sopot, Gdynia. Miasta z morza”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...