24.11.2022 11:00 2 Jakub Dulko

Trudny rywal na półmetku zmagań ligowych Gryfa Wejherowo

Seria dziewięciu zwycięskich meczów wejherowskiego Gryfa została przerwana w poprzedniej kolejce czwartej ligi przez zespół Powiśle Dzierzgoń, który pokonał drużynę żółto-czarnych 3 do 2. W kolejnym spotkaniu Gryf zmierzy się na własnym stadionie z Pomezanią Malbork.

Zajmujący aktualnie siódme miejsce w ligowej tabeli Gryf Wejherowo w ostatniej kolejce zanotował porażkę w starciu z drużyną Powiśle Dzierzgoń, co przerwało serię dziewięciu zwycięskich spotkań wejherowskiego zespołu. Kibice żółto-czarnych mają nadzieję, że ostatnia porażka zadziała na zawodników motywująco i rozpoczną oni następny zwycięski cykl. Szanse na kolejną wygraną przed Gryf będzie miał w meczu z Pomezanią Malbork, która w tabeli zajmuje trzecie miejsce i wyprzedza zółto-czarnych o trzy punkty.

Zawodnicy Gryfa Wejherowo w osiemnastu ligowych spotkaniach wygrali dziesięć razy, a po cztery mecze zremisowali i przegrali.

Na przestrzeni zmagań ligowych drużyna z grodu wejhera zdobyła 38 goli, co nie jest najlepszym wynikiem w czwartej lidze, jednak sympatyków Gryfa cieszy poprawiona skuteczność zawodników, ponieważ tylko w jednym z ostatnich dziesięciu meczów Gryf zdobył mniej niż dwie bramki.

To właśnie skuteczność pod bramką przeciwnika była piętą achillesową gryfitów na początku sezonu, jednak ostatnie mecze pokazały, że drużyna poprawiła ten element i więcej podbramkowych sytuacji zamienianych jest na gole.

Nadchodzący mecz zakończy pierwszą rundę czwartej ligi w sezonie 2022/2023 i będzie ostatnim przed przerwą zimową, co zapowiada ciekawe spotkanie, ponieważ obu drużynom zależeć będzie, żeby zakończyć rok zwycięstwem, co wróży walkę o każdą piłkę i o każdy centymetr boiska.

Mecz Gryf Wejherowo – Pomezania Malbork rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 11:00 na Wzgórzu Wolności w Wejherowie.