26.11.2010 13:19 0

GTK Wejherowo w III rundzie Pucharu Polski!

**GTK Wejherowo rozegrało spotkanie w II rundzie Pucharu Polski! Przeciwniczkami podopiecznych trenera Macieja Schwarza była drużyna AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. To było juz drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie. Podobnie jak w pierwszej kolejce 1CLK, GTK bez większych problemów pokonało drużynę przyjezdnych 70:52. **

GTK rozpoczęło mecz znakomicie. Mocna gra w obronie, która powodowała liczne błędy przeciwników i skuteczna gra w ataku, pozwoliły gospodyniom po pierwszej kwarcie objąć prowadzenie 20:8. Równie dobrze GTK prezentowało się równiez w drugiej części meczu. Wyróżniającą się zarówno w pierwszej połowie, jak i w całym meczu, była Joanna Sendlewska. Ta siedemnastoletnia zawodniczka po pierwszej kwarcie miała już na koncie 14 punktów i 4 zbiórki. Na przerwę GTK schodziło z 18 punktową przewagą - 40:22. Początek trzeciej kwarty zdecydowanie należał do Karoliny Szlachty. Ta najbardziej doświadczona zawodniczka GTK w 3 minuty zdobyła 8 punktów i wyprowadziła GTK na ponad 25 punktowe prowadzenie. Bardzo dobrze "na tablicy" oraz skutecznie w ataku grała również Karolina Formella. Zespołowa gra GTK pozwoliła po trzech kwartach objąć prowadzenie 59:33. W IV kwarcie w szeregi GTK wdarła się dekoncentracja. Jednk wypracowana w trzech pierwszych częściach meczu przewaga pozwoliła dowieść zwycięstwo do końca spotkania. Jest to historyczny awans drużyny GTK do III rundy Pucharu Polski.

Nastepnym przeciwnikiem będzie drużyna Artego Bydgoszcz, która w ubiegłym sezonie w II rundzie PP zaprzepaściła szansę GTK na awans do kolejnej rundy. Oby w tym roku było inaczej!

Najwięcej punktów dla GTK zdobyły: Joanna Sendlewska 19 (1x3, 8 zb), Karolina Formella 12 (2x3, 8zb), Karolina Szlachta 10 (5 zb, 3 as).

Punktowały również: Aleksandra Witkowska 7 (1x3), Anna Jakubiuk 7, Monika Bogucka i Julia Grelewicz po 4, Kaja Pabisiak 3, Karolina Migała i Angelika Kochner po 2.