29.11.2010 11:30 0

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym

W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie zakończyły się otwarte indywidualne mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w tenisie stołowym. W zawodach startowało 66 zawodników i zawodniczek z Rumi, Redy, Gdyni, Słupska, Lęborka, Smażyna, Choczewa, Nowej Wsi Lęborskiej  i Wejherowa.

Wśród kobiet zwyciężyła Alicja Eigner ( Rumia), która w meczu finałowym pokonała 2:0( 11:8, 11:6) Julię Pette ( Choczewo). Trzecie miejsce zajęła Alicja Dosz ( Smażyno).

Wśród panów triumfował Włodzimierz Wasielewski ( Słupsk), który w meczu decydującym o mistrzowskim tytule pokonał 3:2 (11:8, 9:11, 14-12, 11:13, 11:7) Mateusza Lange ( Wejherowo). III miejsce zajął Mateusz Bieniasz-Krzywiec (Nowa Wieś Lęborska).

W kategorii dziewcząt ( rocznik 1995 i młodsze)  tytuł mistrzowski zdobyła Julia Pette . W meczu o I miejsce zwyciężyła ona 3:0 ( 11:4, 11:3, 11:6) Agatę Rynko ( obie z Choczewa).

W kategorii chłopców ( rocznik 1995 i młodsi) tytuł mistrzowski zdobył Szymon Joachimiak , który w meczu finałowym pokonał 3:0 ( 11:9, 11:6, 11:5 ) swojego brata Tomasza ( obaj z Choczewa). Trzecie miejsce zajął Dominik Andrzejewski (Rumia).

Zawody rozegrano także w połączonej kategorii niepełnosprawnych. W tej grupie zawodniczek i zawodników triumfował Waldemar Litkowiec ( Wejherowo) zwyciężając w meczu finałowym 2:0 ( 11:8, 12:10) Alicję Eiger. III miejsce zajął Tomasz Miks (Rumia).

Mistrzostwa bardzo sprawnie prowadził Andrzej BIAŁAS pełniąc funkcję sędziego głównego.

Zwycięzcy otrzymali puchary Starosty Wejherowskiego. Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe START Wejherowo.