10.04.2012 18:00 0

6 nietrzeźwych kierowców w rękach policji

Policjanci podczas akcji "Bezpieczny Wielkanocny Weekend" zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców oraz jednego kierowcą naruszającego sądowy zakaz kierowania pojazdem mechanicznym. Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, natomiast za naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Podczas długiego weekendu (06.04.2012-09.04.2012 roku) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili działania "Długi Wielkanocny Weekend". Już pierwszego dnia działań w piątek funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w Wejherowie. Kierowca mercedesa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejni dwaj zatrzymani kierowcy na terenie gminy Wejherowo byli również w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie alkotestem przez mundurowych u kierowcy skutera zipp wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie, natomiast kolejne badanie przeprowadzone wobec kierowcy volkswagena wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany przed godziną 18:00 przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Linia. 41-letni kierowca volkswagena polo miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny zatrzymany kierowca bez wyobraźni został zatrzymany w Salinie (gm. Gniewino). Policjanci od razu zauważyli, że kierowca skutera jedzie zygzakiem. Gdy tylko zatrzymali kierowcę badanie alkotestem rozwiało wszelkie wątpliwości mundurowych. Kierowca skutera Speed miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatnim nietrzeźwym zatrzymanym podczas tego weekendu był kierowca bmw zatrzymany w Szemudzie (gm. Szemud) w nocy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem zatrzymanego do kontroli drogowej kierowcę. Jak się po chwili okazało, mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali w sobotę na terenie gminy Luzino kierowcę z sądowym zakazem. 45-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Niebawem nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Policjanci przypominają!

Kierowco! pamiętaj, jeśli wieczorem spożyłeś alkohol to rano jest on nadal w twoim organizmie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24