11.04.2012 10:05 0

Donguralesko na Delfinaliach

Poznaliśmy kolejnego wykonawcę gdyńskich Delfinaliów. Ty razem nie będzie to reprezentant jamajskiej muzyki. 19 maja na scenie w kampusie Akademii Morskiej wystąpi polski raper Donguralesko. Nie wiadomo jeszcze kto zagra na gdańskich Neptualiach.

Tegoroczne Delfinalia to nie tylko dzień reggae, ale również hip-hop. Oprócz Soboty na scenie gatunek ten będzie reprezentował DonGuralesko. Studentów gdyńskich uczelni rozgrzewać do czerwoności będzie Piotr Górny, znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni, Osieroconych Płyt Selektor, Zaklinacz Deszczu.

Donguralesko działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. DonGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Wall-E, Kaczor, Peja, Tede, Sido, DJ Kostek, Fokus, Matheo, Paluch, Grubson czy Pezet.

Twórczość DonGURALesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu. Co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24