17.12.2010 13:19 0

Gdańsk - okradł 372 klatki na gdańskich osiedlach

Złodziej metalowych kratek, który od kilku miesięcy grasował na gdańskich osiedlach, został zatrzymany. 32-letni mężczyzna podejrzany jest o 372 kradzieże. Sprawca został zatrzymany dzięki pracy kryminalnych z Oruni. Wartość strat szacowana jest na łączną kwotę ponad 70 tys. zł. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Od kilku miesięcy do gdańskich komisariatów docierały sygnały o tym, że ktoś nagminnie kradnie metalowe kratki sprzed bloków mieszkalnych. Sprawca działał głównie na Chełmie i na Przymorzu.

Praca kryminalnych z komisariatu na Oruni przyniosła oczekiwany efekt. W ich ręce trafił 32-letni mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże. Sprawca usłyszał w komisariacie na Oruni zarzuty. Podejrzany jest o 279 kradzieży metalowych kratek o łącznej wartości prawie 50 tys. zł. Ale lista jego zarzutów okazała się znacznie dłuższa.

Kryminalni z komisariatu na Przymorzu udowodnili mu kolejne przestępstwa. Policjanci ustalili, że 32-latek z terenu osiedli na Przymorzu ukradł co najmniej 93 kratki o łącznej wartości ponad 21 tys. zł. Funkcjonariusze sprawdzają, gdzie znajduje się skradziony łup.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24