21.12.2010 08:20 0

W kaskach motocyklowych napadli na mieszkańca Oksywia

Gdyński sąd na trzy miesiące aresztował dwóch mężczyzn, którzy parę dni wcześniej w kaskach motocyklowych napadli na 62 letniego mieszkańca Oksywia. Sprawcy wyważyli drzwi do mieszkania i siłą zabrali mu portfel. Jeden z nich doskonale wiedział kiedy ofiara odbiera pieniądze, wynajmował bowiem na początku roku u niego pokój. 30 latkowi oraz młodszemu od niego o 13 lat wspólnikowi, za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Starszy w przeszłości był notowany za podobne przestępstwo, dlatego też może trafić za kratki na dłużej niż jego wspólnik.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godz. 15:00. Do mieszkania 62 letniego mężczyzny wdarło się dwóch zamaskowanych sprawców. W kaskach motocyklowych na głowach, wyważyli oni drzwi wejściowe, a następnie przewrócili na podłogę właściciela lokalu. Przyduszając go kolanem zabrali mu z kieszeni spodni portfel z pieniędzmi i uciekli.

Pokrzywdzony zawiadomił o tym fakcie policję, która na miejscu przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia i rozpytała świadków.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Gdyni Oksywie natychmiast zajęli się tą sprawą. Niektóre cechy charakterystyczne sprawców wydały im się znajome. Podejrzewając o ten czyn dwóch dobrze znanych im mężczyzn, postanowili to potwierdzić. Wiedzieli, że jeden z nich jest mieszkańcem Jastarni, dlatego też o pomoc zwrócili się do tamtejszych funkcjonariuszy, którzy zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 30 latka.

Następnego dnia mieszkaniec Jastarni oraz 17 letni gdynianin trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z Oksywia ustalili jeszcze, że 30 latek (wcześniej notowany za podobne przestępstwo) na początku br. opuścił zakład karny, a następnie na około 3 miesiące wynajął pokój u swojej przyszłej ofiary. Doskonale był zorientowany kiedy ten odbiera pieniądze.

Gdyński sąd na wniosek Komendanta Komisariatu Policji Gdynia Oksywie zastosował wobec zatrzymanych sprawców rozboju trzymiesięczny areszt.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Z uwagi na kryminalną przeszłość jednego ze sprawców, wysokość jego kary może ulec zwiększeniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24