22.12.2010 14:24 0

Gdańsk - bliźniaczy duet z kilkudziesięcioma przestępstwami na koncie

Dzięki pracy kryminalnych z Przymorza do policyjnego aresztu trafiło dwóch 18-latków podejrzewanych o kilkadziesiąt przestępstw. Bliźniacy ukradli co najmniej pięć samochodów i mają też na swoim koncie kilkanaście włamań, m.in. do kiosków, kontenerów i aut. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku kilkutygodniowych poszukiwań, kryminalni z Przymorza zatrzymali dwóch 18- letnich gdańszczan podejrzanych o kradzieże i włamania. Z policyjnych ustaleń wynika, że bliźniacy mają na swoim koncie aż kilkadziesiąt tego typu przestępstw. Ten przestępczy proceder uprawiali od kilku miesięcy i głównie na gdańskiej Zaspie.

Sprawcy włamywali się do samochodów, kontenerów oraz kiosków. Ich łupem padły nawigacje, radioodtwarzacze, koła, telefony komórkowe, a nawet ok. 300 paczek papierosów. Nie pogardzili też ozdobnymi listwami z samochodów oraz reklamą LED jednej z pizzerii. 18- latkowie ukradli też co najmniej pięć samochodów, m.in. vw golfy i passata. Straty pokrzywdzonych szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanych policjanci znaleźli przedmioty pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży.

Dzisiaj sąd zadecyduje, czy bliźniacy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24