29.12.2010 16:09 0

Sopot - dopalacze na hasło

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 16-latka, który mimo zakazu handlu dopalaczami, pokątnie handlował „produktami kolekcjonerskimi”. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście opakowań z dopalaczami, w tym także produkty zawierające środki odurzające zabronione przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Informację o tym, że w Sopocie rozprowadzane są dopalacze, skrupulatnie weryfikowali policjanci z Wydziału Kryminalnego sopockiej komendy. Sprawdzając rozmaite sygnały ustalili, że w Sopocie mieszka 16-latek, u którego można kupić niedozwolone substancje. Policjanci potwierdzili, że po telefonicznym uzgodnieniu dochodzi do transakcji, najczęściej w pobliżu bloku, w którym mieszka zatrzymany sopocianin.

Wczoraj policjanci zatrzymali 16-latka. Nieletni miał w mieszkaniu kilkanaście opakowań rożnych „produktów kolekcjonerskich”, jak również fiolki z substancjami zawierającymi mefedron- substancję będącą środkiem zabronionym ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zabezpieczyli te produkty.

Dzisiaj funkcjonariusze ustalili i doprowadzili do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie mężczyznę, który zaopatrywał 16-latka w „towar”. 32-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, po zamknięciu sklepów z dopalaczami, postanowił pokątnie kontynuować sprzedaż i namówił do tego nieletniego sopocianina, który zorganizował handel w mieście.

16-latek w związku z tym, że wcześniej pracował jako kurier w sklepie z dopalaczami, wykorzystał listę stałych klientów, wysłał do nich sms-y z informacją, że ciągle mogą kupować dopalacze, podał kontaktowy numer telefonu. Podczas telefonicznej rozmowy z klientem 16-latek, po usłyszeniu hasła przyjmował zamówienia i sprzedawał środki. Cena za opakowanie oscylowała od 20 do 50 złotych. Policjanci zabezpieczyli również notes 16- latka w którym skrupulatnie zapisywał ilość sprzedanych już dopalaczy. Wstępnie policjanci ustalili, że nastolatek sprzedał ponad 1000 sztuk „produktów kolekcjonerskich”.

16 latek usłyszał zarzuty dotyczące udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i nielegalnego ich posiadania. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny w Sopocie. Wobec 32-latka będzie się toczyło odrębne postępowanie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24