30.12.2010 10:52 0

Gdańsk - zatrzymano 22-latka, który fałszował recepty

Policjanci z Suchanina zatrzymali 22-latka z Gdańska, który na podstawie fałszywej recepty próbował kupić lek uspokajający. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli jeszcze 7 innych podrobionych recept. Wiadomo że gdańszczanin przygotowywał takie blankiety na domowym komputerze, aby potem za ich pomocą wykupować dla siebie leki przeciwbólowe i uspokajające. Za oszustwo, podrabianie dokumentu i używanie go jak autentycznego, grozi mu kara wieloletniego pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór do komisariatu na Suchaninie zadzwoniła pracownica jednej z aptek i poinformowała, że ma wątpliwości co do autentyczności recepty jednego z klientów. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 22-letniego gdańszczanina. Okazało się, że chciał on wykupić lek uspokajający na podstawie fałszywej recepty.

Przy mężczyźnie znaleziono jeszcze 7 innych podrobionych recept. Ponadto praca funkcjonariuszy wykazała, że niecałe dwa tygodnie wcześniej 22-latek, w tej samej aptece na podstawie podrobionej recepty nabył lek warty ponad 50 zł.

Jak ustalili funkcjonariusze, młody gdańszczanin na domowym komputerze zeskanował oryginalny blankiet i na jego kopiach ręcznie przepisywał leki uspokajające i przeciwbólowe. Wiadomo, że wykupione w ten sposób lekarstwa wykorzystywał na własne potrzeby. Funkcjonariusze ustalają teraz ile takich podrobionych recept mógł wykonać i zrealizować na terenie Gdańska zatrzymany 22-latek. Trwa również szacowanie dokładnych start z tytułu jego przestępczej działalności.

Jest to już drugie tego typu oszustwo 22-latka, który za identyczne przestępstwo został zatrzymany przez policjantów z Wrzeszcza w ubiegłym roku. Młody gdańszczanin był też wcześniej notowany z kradzieże.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Podrabianie dokumentu i używanie go jako autentycznego, to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Czynienie przygotowania do tego przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24